Friday, 30 January 2009

Warsztaty


...

60km od Warszawy (okolice Płońska)

Miejsce w lesie, z istniejącymi budowlami, w tym niewielkim domkiem strawbale typu load bearing (bez szkieletu) i kopuła z worków z ziemią. Do dyspozycji pole namiotowe.

1-3 maja - worki z ziemią (earthbags) - kopuły i łuki
4 maja - nakładanie tynków ziemnych na kopułę zbudowaną z worków z ziemią
8-10 maja - survival - budowa schronienia, spożywanie dzikich roślin, podstawowa higiena, podstawy medycyny naturalnej, łaźnia parowa.

20 km od Olsztyna
Nowe miejsce otoczone przez lasy i łąki. Bez ułatwień, z wyjątkiem kempingu. Możliwe zakwaterowanie w odległości 1 km.
5-8 czerwca - worki z ziemią (earthbags) - kopuły i łuki. Teoria i praktyka. Prowadzenie: Jarema Dubiel, Paulina Wojciechowska.
9 czerwca - nakładanie tynków ziemnych na kopułę zbudowaną z worków z ziemią
12-14 czerwca - budownictwo z kostek słomy (straw bale). Teoria i praktyka. Prowadzenie: Jarema Dubiel, Paulina Wojciechowska.
15-17 czerwca - rzeźbienie w tynkach glinianych, farby gliniane, słoma i glina jako izolacja termiczna, produkcja ścianek działowych o grubości 1cm.
Można pozostać na miejscu jako wolontariusz, po zakończeniu szkolenia.

Jezioro "Hańcza", Polska północno-wschodnia (Przełomka?)
Piękne pagórki porośnięte łąką, lasy i jeziora, z istniejącymi budowlami, w tym niedokończonym domem z kostek słomy, ze szkieletem post and beam, małą kopułą z worków z ziemią i garażem z kostek słomy. Pole namiotowe z podstawowymi ułatwieniami na miejscu, zakwaterowanie możliwe w odległości 1 km.

3-5 lipca - survival - budowa schronienia, spożywanie dzikich roślin, podstawowa higiena, podstawy medycyny naturalnej, łaźnia parowa.
9-12 lipca - worki z ziemią (earthbags) - kopuły i łuki, teoria i praktyka. Prowadzenie: Jarema Dubiel, Paulina Wojciechowska.
14-16 lipca - tynkowanie gliną, rzeźbienie w glinianym tynku, farby gliniane, słoma i glina jako izolacja termiczna, produkcja ścianek działowych o grubości 1 cm.
19-20 lipca - wprowadzenie do budownictwa cordwood i wattle and daub.

Możliwość pozostania na miejscu jako wolontariusz po zakończeniu szkolenia.

60km od Warszawy (okolice Płońska)
Miejsce w lesie, z istniejącymi budowlami, w tym niewielkim domkiem strawbale typu load bearing (bez szkieletu) i kopuła z worków z ziemią. Do dyspozycji pole namiotowe.

7-9 sierpnia - budowanie z kostek słomy, warsztaty praktyczne.
11-13 sierpnia - rzeźbienie i tynkowanie gliną, farby glinianie, słoma i glina jako izolacja termiczna, produkcja ścianek działowych o grubości 1cm.
5-7 września - wprowadzenie do budownictwa naturalnego. Przegląd technologii typu earthbags, cordwood, cob, wattle and daub.
12-14 września - survival - budowa schronienia, spożywanie dzikich roślin, podstawowa higiena, podstawy medycyny naturalnej, łaźnia parowa.

Koszty warsztatów:
350 zl za warsztaty trzydniowe
440 zl za warsztaty czterodniowe
550 zl za warsztaty pięciodniowe

Cena nie obejmuje posiłków, ale wolontariusze mogą je przygotowywać w większych grupach. Preferowana żywność wegetariańska.

Wykłady będą prowadzone zarówno w języku polskim jak i angielskim . Dodatkowo w języku angielskim będzie można konsultować się z Pauliną Wojciechowską i Oliverem Swannem (szefem www.naturalhomes.org).

Po warsztatach można zostać przez kilka dni jako wolontariusz w celu zdobycia dodatkowego doświadczenia. Mile widziane dzieci i zwierzęta domowe.

No comments: